Przejdź do treści
GMINA LUBAŃ
wersja kontrastowa powiększ czcionkę
bip

Podziękowanie Prezes KRUS dr Aleksandry Hadzik za udział w XVII Ogólnopolskim Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

PREZES KASY ROLNICZEGO UBEZPIECZENIA SPOŁECZNEGO składa najserdeczniejsze podziękowania właścicielom  gospodarstw  zgłoszonych do XVII Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, objętego Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Organizatorami tegorocznej edycji Konkursu byli: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa i Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a partnerem strategicznym – Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.

Celem konkursu była promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Od siedemnastu lat cieszy się on niesłabnącym zainteresowaniem wśród rolników, a do kolejnych eliminacji zgłaszają się zarówno uczestnicy poprzednich edycji, by zaprezentować swoje najnowsze osiągnięcia, jak i młodzi rolnicy, którzy rozpoczynają prowadzenie działalności. Świadczy to o tym, że dla właścicieli gospodarstw rolnych ważny jest nie tylko wynik ekonomiczny produkcji, ale również zdrowie i życie najbliższych. Z satysfakcją odnotowuję, że w ostatnich latach mieszkańcy wsi przykładają coraz większą wagę do bezpieczeństwa pracy w gospodarstwach rolnych.

Dziękuję Państwu za gotowość poddania swego gospodarstwa komisyjnej ocenie konkursowej i wyrażoną w ten sposób otwartość na nasze zalecenia prewencyjne. Wśród 1 153 gospodarstw rolnych zgłoszonych do konkursu w 2019 roku w kategorii gospodarstwa indywidualne zdecydowana ich większość zaprezentowała dbałość o ład i estetykę warsztatu pracy rolniczej, stan techniczny maszyn, narzędzi oraz wartościowe rozwiązania służące poprawie bezpieczeństwa pracy.

Jestem przekonana, że bez względu na indywidualne wyniki konkursowe w każdym z tych gospodarstw będzie się żyło i pracowało bezpieczniej. Gratuluję udziału w Konkursie i dołączenia do wiodących w kraju gospodarstw rolnych, które chcą funkcjonować zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy.

Życzę Państwu wszelkiej pomyślności i zachęcam do udziału w kolejnych edycjach Konkursu oraz działaniach prewencyjnych Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego na rzecz zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych rolników.

logo stopka