Przejdź do treści
GMINA LUBAŃ
wersja kontrastowa powiększ czcionkę
bip

Przebudowa infrastruktury drogowej w Gminie Lubań

Zakończono przebudowę kolejnej drogi w Gminie Lubań, tym razem inwestycja objęła odcinek drogi od drogi wojewódzkiej do cmentarza komunalnego w Radogoszczy.

Mieszkańcy mogą już cieszyć się z nowo przebudowanej drogi  – w dniu 19.12.2019 r. nastąpił końcowy odbiór zadania. W wyniku przeprowadzonych robót drogowych wykonano podbudowę z kamienia łamanego na długości 274,00m, ułożenie warstwy wiążącej z mieszkanki mineralno-asfaltowej o szer. 3,50m i warstwy jezdnej z mieszanki mineralno-asfaltowej o szer. 3,50m oraz wykonanie obustronnych poboczy z kamienia łamanego o szer. po 0,75 m.

Łączny koszt inwestycji w przybliżeniu wynosił 124 tysiące złotych. Środki na realizację zadania, pochodziły z budżetu Gminy Lubań, w tym funduszu sołeckiego wsi Radogoszcz.

Przebudowana droga ułatwi sprawny przejazd do cmentarza komunalnego w Radogoszczy – poprawi komfort okolicznych mieszkańców, którzy zyskali łatwiejszy i bardziej komfortowy dojazd na groby bliskich.Teraz, kierowcy mogą płynniej i szybciej poruszać się po naszych terenach –  z całą pewnością ta inwestycja drogowa będzie służyć wszystkim mieszkańcom Gminy Lubań, mieszkańcom powiatu lubańskiego a także wszystkich innym przyjeżdżającym do miejscowości Radogoszcz

logo stopka