Przejdź do treści
GMINA LUBAŃ
wersja kontrastowa powiększ czcionkę
bip

A u nas wielkie zmiany dzięki @Polskie Siecie Elektroenergetyczne S.A.

W czerwcu br. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu został laureatem V edycji programu grantowego @Wzmocnij Swoje Otoczenie. Zdobyty grant, w  kategorii „przestrzeń publiczna” wysokości 20 000 zł, wykorzystaliśmy na wymianę regałów bibliotecznych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Radogoszczy. W miejsce starych, zniszczonych regałów pojawiły się nowe, jasne i solidne. Różnica jest znaczna. Naszym celem było zwiększenie przestrzeni do działań dla lokalnej społeczności. I tak się stało. Biblioteka zyskała nowe oblicze. Jest jasno i przestronnie, a piękne nowe regały aż ,,zapraszają” po książki. Wszyscy nasi czytelnicy już nie mogli  doczekać się, aby zobaczyć bibliotekę po „liftingu’’, a wizytom nie było końca. Wszak robimy to dla Was!

„Wzmocnij Swoje Otoczenie” to program grantowy skierowany do mieszkańców terenów, na których Polskie Sieci Elektroenergetyczne prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą infrastrukturę. Celem programu jest wsparcie projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowa pomoc w ich wdrożeniu. Jego idea jest zbliżona do znanego i sprawdzonego rozwiązania, jakim jest budżet partycypacyjny, dzięki któremu mieszkańcy mogą aktywnie zmieniać swoją okolicę.

W pięciu edycjach programu, PSE przyznały już ponad 800 grantów o łącznej wartości 16 mln złotych. Szczegółowe informacje o programie i jego organizatorze dostępne są na stronach internetowych:

https://www.wzmocnijotoczenie.pl,

https://www.energetycznykompas.pl.

logo stopka