Przejdź do treści
GMINA LUBAŃ
wersja kontrastowa powiększ czcionkę
bip

Częściowe wyniki wyborów Sołtysów na terenie Gminy Lubań

Informujemy, że w związku ze zgłoszeniem jednego kandydata w 9 sołectwach Gminy Lubań znane są już nazwiska sołtysów na kolejną kadencję 2024-2029. W niektórych miejscowościach nastąpiły zmiany na tych stanowiskach:

Kościelnik – Barbara Dubieniecka,
Mściszów – Lesław Zelik,
Uniegoszcz – Renata Kokarcali,
Pisarzowice – Anna Wardawa-Kuś.

Ponownie na kolejną kadencję sołtysami zostali w Radostowie Dolnym i Średnim – Joanna Niedzielko, w Nawojowie Łużyckim – Beata Łasica,  w Jałowcu – Tadeusz Szydlak, Nawojowie Śląskim –  Tomasz Benedyk, w Radogoszczy – Barbara Tur.

W sołectwie Henryków Lubański zgłosiło się dwóch kandydatów: Pani Ilona Crecy i Małgorzata Pytel. Podobnie sytuacja wygląda w sołectwie Kościelniki Dolne, gdzie kandydują Pani Małgorzata Jańczak oraz Pani Marta Sęk. O wyborze sołtysów tych dwóch sołectw ostatecznie zadecydują mieszkańcy w głosowaniu, które odbędzie się w dniu 16 czerwca br.

W związku z niezgłoszeniem się żadnego kandydata na sołtysa sołectwa Radostów Górny, przedłużony został termin zgłaszania kandydatów do 11 czerwca br.

„Serdecznie gratuluję sołtysom już wybranym na kadencję 2024-2029 i życzę owocnej pracy na rzecz Waszych sołectw – podkreśliła Wójt Gminy Lubań Aleksandra Chomicz.

logo stopka