Przejdź do treści
GMINA LUBAŃ
wersja kontrastowa powiększ czcionkę
bip

Dzień Sołtysa w gminie Lubań

11 marca 2019 roku w Gminie Lubań odbyło się spotkanie z okazji Dnia Sołtysa. Na uroczystość zostali zaproszeni wszyscy sołtysi sołectw gminy, aby wspólnie świętować ten szczególny dzień.

Na zaproszenie Wójta Gminy Lubań w uroczystości uczestniczyli sołtysi kończący kadencję, jak i nowo wybrani oraz pracownicy Urzędu Gminy Lubań. Wójt Gminy Lubań złożył zebranym gościom życzenia oraz podziękowania za trud pracy na rzecz lokalnej społeczności. Spotkanie było również okazją do podziękowania tym, którzy zakończyli swoją służbę publiczną. Ustępujący sołtys wsi Radostów Dolny i Średni – Pan Bernard Samusz, oprócz ciepłych słów podziękowań za wszelką aktywność której efektem było wiele wyjątkowych przedsięwzięć, otrzymał pamiątkową statuetkę. Na zakończenie Wójt Gminy wraz z pracownikami wręczyli wszystkim uczestnikom Święta Sołtysów piękne róże, będące wyrazem docenienia ich pracy.

Jak wiadomo, sołtys jest głównym reprezentantem władzy na najbliższym mieszkańcom szczeblu samorządowym – starają się rozwiązywać problemy mieszkańców wsi pełniąc służbę dla dobra innych. To od ich zaangażowania, umiejętności współdziałania z radą sołecką i mieszkańcami zależy, czy dana wieś będzie się rozwijać oraz jak będzie zmieniać swoje oblicze. Obchody Dnia Sołtysa miały na celu okazanie wdzięczności i szacunku sołtysom za ich pracę i zaangażowanie oraz zwrócenie uwagi jak wielką pracę wykonuje sołtys oraz jak bardzo istotna jest ich rola w życiu mieszkańców gminy. Były także okazją do rozmów o problemach i kolejnych pomysłach – podkreśla Wójt Gminy Lubań Zbigniew Hercuń.

Wszystkim sołtysom życzymy pełnego wzajemnego zrozumienia, współpracy zarówno z mieszkańcami jak  i władzami gminy, zadowolenia z osiąganych celów, wdzięczności za trud, którego efekty służą wszystkim mieszkańcom, radości i powodzenia w życiu prywatnym, zdrowia oraz wielu powodów do uśmiechu na co dzień.

logo stopka