Przejdź do treści
GMINA LUBAŃ
wersja kontrastowa powiększ czcionkę
bip

Już niebawem Święto Gminy Lubań – HENRYKI 2019

Zbliża się kolejna edycja jednej z największych imprez w naszym regionie – HENRYKI 2019. W dniach 6-7 lipca w Henrykowie Lubańskim, pośród ciekawych wydarzeń muzycznych i rozrywkowych, będziemy świętować Imieniny Henryka, Henryki i Henrykowa. Henryki 2019  to już XIV edycja naszej imprezy, czternaste święto  Gminy Lubań. Tradycyjnie, na mieszkańców oraz przybyłych  gości czekać będzie szereg atrakcji muzycznych i rozrywkowych.

W sobotę 6 lipca  z koncertem na żywo  wystąpi  NOWATOR– muzyk, wokalista, autor tekstów, kompozytor. Zasłynął na scenie muzyki hip-hopowej przebojem wykonywanym wspólnie z Lerkiem – Moja panienka, a  w ostatnim czasie hitami  Z lewa do prawa, Co tu jest grane, Spadam stąd, Wrócę nad ranem. Na przestrzeni lat współpracował  z wieloma wykonawcami, byli to  między innymi: Onar, Pezet, Lerek, Jeden Osiem L, Mezo, Magda Femme, Mateusz Mijal. W swoich utworach Nowator  miesza różne gatunki muzyczne: od rapu poprzez hip-hop, reggae, dancehall, pop.

Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie także  autor hitu  Noc taka czarna– zespół EXTAZY, którego wokalistą i liderem jest Kamil Chludziński, jeden z najbardziej znanych twórców disco i dance. Jego przeboje Chciałem być, Jesteś moją wyśnioną, Tylko moja dziewczyna, cieszą się dużą popularnością w Internecie, osiągając po  kilkanaście milionów odsłon w serwisie You Tube.

Miłośników muzyki tanecznej z pewnością ucieszy fakt, iż podczas niedzielnych obchodów święta Gminy Lubań- 7 lipca,  odbędą się koncerty dwóch formacji należących  do  elitarnej grupy zespołów polskiej sceny disco i dance.  Jako pierwszy na henrykowskiej scenie zaprezentuje się  zespół  DEFIS, mający na swoim  koncie takie przeboje jak: Tak bardzo tego chcę, Niespotykany kolor, Jeden gest,  Róże,  które podbijają rynek muzyki tanecznej  i cieszą się wielkim powodzeniem w sieci. W 2015 roku hit „Niespotykany kolor” otrzymał miano hitu lata na festiwalu w Kobylnicy. Obecnie liczy sobie ponad 58 milionów wyświetleń na kanale You Tube.

Drugą gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie grupa AFTER PARTY, od kilku lat znajdująca się niezmiennie w czołówce zespołów polskiej muzyki tanecznej. Autorzy wielu przebojów, między innymi takich hitów jak: Bujaj się, Ona lubi pomarańcze, Nie daj życiu się, zagrali niezliczoną ilość koncertów w kraju i za granicą. Teledysk do piosenki Tylko ona jedyna  obejrzało już ponad 53 mln osób na kanale You Tube. Wielkim sukcesem zespołu było zajęcie 1 miejsca na Festiwalu w Kobylnicy, gdzie za tę właśnie piosenkę  otrzymał statuetkę  Hit Lata 2013 w głosowaniu widzów na antenie POLO TV.

W niedzielę solidną porcję humoru zaserwują nam mistrzowie parodii- KABARET CZWARTA FALA- kielecka formacja młodego pokolenia, znana z przeróbek wielkich przebojów,  robiąca  furorę na kanale You Tube. Najbardziej znane ich hity, cieszące się milionami odsłon to: Wieśka Tico, Mój passat robi we wsi szum oraz wakacyjna wersja przeboju Sławomira- Janusz w Zakopanem. Z kolei do najbardziej znanych postaci wykreowanych przez Kabaret Czwarta Fala należą dwaj nierozgarnięci dresiarze- Kloc i Wentyl.

Więcej szczegółów programu znajdą Państwo się na naszym facebookowym profilu HENRYKI 2019.

Zapraszamy serdecznie wszystkich na plac rekreacyjny w Henrykowie Lubańskim w dniach 6-7 lipca –jak co roku, dni te obfitować będą w szereg atrakcji, muzykę różnych stylów oraz fantastyczną atmosferę dobrej zabawy.

 

logo stopka