Przejdź do treści
GMINA LUBAŃ
wersja kontrastowa powiększ czcionkę
bip

Kolejny raz zmieniamy się z @Polskie Siecie Elektroenergetyczne S.A.

Miło nam poinformować, iż Gminny Ośrodek Kultury i Sportu znalazł się wśród laureatów V edycji programu grantowego ,,WzMOCnij Swoje Otoczenie’’. Tym razem obszarem działania programu została objęła Gminna Biblioteka Publiczna w Pisarzowicach –  Filia w  Radogoszczy. Zdobyty grant pozwoli nam  na wymianę regałów bibliotecznych. Znacząco wpłynie to na komfort udostępniania i korzystania z zasobów bibliotecznych  przez czytelników i mieszkańców  naszej Gminy. Pozyskanie większej przestrzeni w bibliotece umożliwi prowadzenie i kontynuację obecnych i przyszłych działań wynikających z potrzeb społeczności lokalnej.

„WzMOCnij Swoje Otoczenie” to program grantowy skierowany do mieszkańców terenów, na których Polskie Sieci Elektroenergetyczne prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą infrastrukturę. Celem programu jest wsparcie projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowa pomoc w ich wdrożeniu. Jego idea jest zbliżona do znanego i sprawdzonego rozwiązania, jakim jest budżet partycypacyjny, dzięki któremu mieszkańcy mogą aktywnie zmieniać swoją okolicę.

W pięciu edycjach programu, PSE przyznały już ponad 800 grantów o łącznej wartości 16 mln złotych. Szczegółowe informacje o programie i jego organizatorze dostępne są na stronach internetowych:

https://wzmocnijotoczenie.pl/

https://www.energetycznykompas.pl.

@PolskieSieciElektroenergetyczne S.A.

 

logo stopka