Przejdź do treści
GMINA LUBAŃ
wersja kontrastowa powiększ czcionkę
bip

Konkurs dla twórców ludowych, rękodzielników i rzemieślników – ZACHOWAJ TRADYCJE! TERAZ DREWNO!

Szanowni Państwo,

Autorów prac wykonanych z drewna i inspirowanych tradycją zapraszamy do udziału w Konkursie „Zachowaj tradycje – (nie)ginące zawody, umiejętności i obyczaje. Teraz drewno!”, którego organizatorem jest Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi. Konkurs realizowany jest w ramach projektu „(Nie)ginące zawody, umiejętności i obyczaje w społecznościach wiejskich – Mazowsze i Polska Wschodnia” wdrażanego przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i finansowanego w ramach programu „Nauka dla Społeczeństwa” Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Prace wykonane z drewna, o charakterze zarówno artystycznym, jak i użytkowym, można zgłaszać w ramach trzech kategorii konkursowych:

I.    Sztuka ludowa
II.   Rękodzieło ludowe
III.  Rzemiosło ludowe

Konkurs składa się z dwóch etapów – regionalnego i ogólnopolskiego. W ramach pierwszego etapu zainteresowani udziałem przesyłają opis swojej pracy, w formie elektronicznej lub tradycyjnej, na adres odpowiedniego biura regionalnego, określonego w regulaminie Konkursu. Opisy prac można nadsyłać do 31 sierpnia br.

Więcej szczegółów na stronie Internetowej: https://nieginacezawody.pl/zachowaj-tradycje-teraz-drewno/ oraz https://nieginacezawody.pl/konkurs/

Formularz zgłoszeniowy: https://nieginacezawody.pl/formularz-zgloszeniowy/

 

logo stopka