Przejdź do treści
GMINA LUBAŃ
wersja kontrastowa powiększ czcionkę
bip

Konsultacje społeczne Cyklostrady Dolnośląskiej

Ruszyły konsultacje społeczne Cyklostrady Dolnośląskiej. W zaprezentowanym przez zarząd województwa projekcie „Koncepcji sieci głównych tras rowerowych województwa dolnośląskiego” znalazło się kilkanaście propozycji ich przebiegów, które będą osią powstającej Cyklostrady Dolnośląskiej. Dokument trafił do konsultacji społecznych, a swoje opinie można zgłaszać do 20 czerwca br.

Cyklostrada Dolnośląska to ponad 1800 km tras, które poprawią dostępność transportową regionu, zintegrują lokalne drogi rowerowe i powiążą je z dolnośląską siecią kolejową. Projekt Cyklostrady Dolnośląskiej oparty jest o sieć głównych tras rowerowych obejmujących swoim zasięgiem cały region, łącząc się również z trasami rowerowymi po stronie czeskiej i niemieckiej. Projekt tworzony jest w oparciu o obiektywne kryteria i zapewnia między innymi obsługę atrakcji turystycznych, połączenie z najważniejszymi ośrodkami regionu i jest zintegrowany z komunikacją zbiorową.

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego zachęca wszystkich zainteresowanych do składania uwag do projektu. Propozycje korekt w przebiegu tras i innych zmian w projekcie można składać za pośrednictwem strony urzędu marszałkowskiego, mailowo na adres rower@irt.wroc.pl oraz bezpośrednio przez Geoportal Dolnośląski, gdzie opublikowane są proponowane trasy wraz z ich dokładnym przebiegiem.

logo stopka