Przejdź do treści
GMINA LUBAŃ
wersja kontrastowa powiększ czcionkę
bip

Kampania społeczna realizowana w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030 „Planuję długie życie”.

Dzięki realizacji szeregu działań nakierowanych w szczególności na rozwój profilaktyki wczesnej nowotworów złośliwych, polegających na utrwalaniu prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia oraz na profilaktyce pierwotnej (I fazy), polegającej na zapobieganiu chorobom przez kontrolowanie czynników ryzyka, ze szczególnym nastawieniem na raka szyjki macicy, raka piersi, raka jelita grubego, raka płuc możemy przybliżyć się do wskaźników europejskich w zakresie 5-letnich przeżyć chorych na nowotwory mające największy udział w strukturze zgonów na nowotwory w Polsce.

Celem zwiększenia świadomości społeczeństwa i jego edukacji realizuje się działania zarówno na poziomie centralnym jak i lokalnym polegające w głównej mierze na działaniach informacyjnych, promocyjnych, edukacyjnych i przeciwdziałających zachorowaniom na nowotwory.

W działaniach tych szczególną wagę przykłada się do wczesnego wykrywania nowotworów piersi, płuca, jelita grubego i szyjki macicy.

Zachęcamy do otworzenia strony internetowej: https://planujedlugiezycie.pl/ i zapoznania się z bezpłatnymi informacjami.

W załączniku znajduje się pismo Wojewody Dolnośląskiego.

 

logo stopka