Przejdź do treści
GMINA LUBAŃ
wersja kontrastowa powiększ czcionkę
bip

Relacja z nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Lubań

W dniu 25 czerwca br. na wniosek Wójt Gminy Lubań Aleksandry Chomicz zwołana została nadzwyczajna sesja Rady Gminy Lubań.
Powodem organizacji sesji w trybie nadzwyczajnym było podjęcie uchwały w sprawie udzielenia z budżetu Gminy Lubań dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
Przedmiotowa uchwała została podjęta przez radnych jednogłośnie i umożliwi szybkie uruchomienie procedury przetargowej związanej z modernizacją budynku kościoła w Pisarzowicach.
Przypominamy, że na realizację przedmiotowego zadania Gmina Lubań pozyskała środki z Rządowego Programu Odnowy Zabytków.
W sesji uczestniczyli nowi sołtysi kadencji 2024-2029. Przewodnicząca Rady Gminy Lubań Małgorzata Jańczak pogratulowała objęcia funkcji oraz podkreśliła znaczenie roli sołtysa w lokalnej społeczności. Do gratulacji przyłączyła się także Wójt Gminy Lubań Aleksandra Chomicz, życząc owocnej pracy. Wraz ze słowami gratulacji sołtysom wręczone zostały kwiaty.
logo stopka