Przejdź do treści
GMINA LUBAŃ
wersja kontrastowa powiększ czcionkę
bip

Ruszyła kolejna edycja Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw

Jest to program dla grup nieformalnych i samopomocowych oraz młodych organizacji pozarządowych z Dolnego Śląska, na które będzie można uzyskać mikrodotacje/wsparcie realizacji lokalnych przedsięwzięć do 5000 złotych. Dofinansowanie będzie można uzyskać na projekty, które odpowiadają na potrzeby lokalnej społeczności, są ciekawe i inspirujące.

Dotychczas z programu dofinansowano działania dotyczące organizacji np. pikników, warsztatów, akcji edukacyjnych, wydarzeń kulturalnych, sportowych, działań dla młodzieży, seniorów, osób z niepełnosprawnościami, itp.

W naborze wsparcie finansowe i merytoryczne otrzyma minimum 36 młodych organizacji pozarządowych i 24 grupy nieformalne/samopomocowe z Dolnego Śląska. Kwota alokacji wynosi  300 000 zł. Wszystkie działania muszą być zgodne z nałożonymi przez rozporządzenia rządowe ograniczeniami w związku z pandemią koronawirusa oraz z zachowaniem środków bezpieczeństwa.

UWAGA! W naborze obowiązuje limit liczby składanych wniosków, który wynosi w sumie 180, w tym: 90 dla młodych organizacji pozarządowych oraz 90 dla grup nieformalnych i samopomocowych.

Termin naboru wniosków trwa od 1 do 15 czerwca 2020 roku.

Zwycięskie projekty będą realizowane od 16 lipca do 30 września 2020 roku.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej: www.maleinicjatywy.pl oraz www.generator.maleinicjatywy.pl

logo stopka