Przejdź do treści
GMINA LUBAŃ
wersja kontrastowa powiększ czcionkę
bip

V Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów

Szanowni Państwo,

Informujemy, że z inicjatywy Europejskiej Sieci Zapobiegania Przestępczości działającej przy Komisji Europejskiej i we współpracy z Europolem w ponad 20 państwach UE w dniu 21 czerwca 2023 r. organizowany będzie V Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów.

Jego celem jest podniesienie świadomości społecznej dotyczącej zabezpieczenia domów i mieszkań przed włamaniami (szczególnie w okresie wakacyjnym).

W Polsce wydarzenia te będą skoncentrowane w dniu 21 czerwca, jednak w praktyce odbywać się będą przez cały okres wyjazdów wakacyjnych, a zaangażowana w nie będzie w szczególności Policja. Działania Policji będą polegały m.in. na rozpowszechnianiu materiałów wskazujących sposoby zabezpieczenia nieruchomości przed włamaniami, w tym na stronach internetowych Policji, w lokalnych mediach oraz poprzez kontakty ze społecznościami lokalnymi, np. w formie pikników z udziałem funkcjonariuszy Policji.

Materiały dotyczące kampanii dostępne będą na stronie EUCPN (https://eucpn.org/).

W chwili obecnej dostępna jest broszura w języku polskim dotycząca zapobiegania włamaniom do mieszkań (adres strony:
https://eucpn.org/sites/default/files/document/files/PL_paper%20domestic%20burglary.pdf).

Już teraz zachęcamy Państwa do zapoznania się z broszurą i do podjęcia działań wpisujących się w cele V Europejskiego Dnia Przeciwdziałania Włamaniom do Domów.

 

logo stopka