Przejdź do treści
GMINA LUBAŃ
wersja kontrastowa powiększ czcionkę
bip

Witajcie w naszej bajce

Wielkie czytanie Brzechwy to kolejne działanie edukacyjno-animacyjne zrealizowane  w ramach BLISKO – Biblioteka │Lokalność │Inicjatywy │Społeczność │Kooperacja │Oddolność. Jego celem było zachęcenie najmłodszych do sięgania po książki, do wspólnego czytania z rodzicami, pokazanie, że książka to wspaniała zabawa.  Było więc głośne czytanie,  inscenizowanie,  recytowanie  oraz śpiewanie barwnych i radosnych wierszyków Jana Brzechwy,  które wciąż bawią i uczą kolejne pokolenia dzieci.

Spotkanie odbyło się w świetlicy wiejskiej w Pisarzowicach. Uczestniczyli w nim  uczniowie z klas 0-3 Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Pisarzowicach.  Każda z klas zaprezentowała piosenkę z Akademii Pana Kleksa, wspaniale inscenizując śpiewane utwory. Dzieci natomiast wysłuchały kilku znanych i lubianych wierszyków, które przeczytali zaproszeni goście: Wójt oraz Sekretarz Gminy Lubań, Sołtys Pisarzowic, Dyrektor oraz nauczyciele ZSP w Pisarzowicach, Ksiądz Proboszcz miejscowej parafii, Bibliotekarka Gminnej Biblioteki Publicznej, Przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Klubu Seniora z Pisarzowic.

Serdecznie dziękujemy dzieciom i nauczycielom za przygotowanie świetnych występów, gościom za udział we wspólnym czytaniu, naszym partnerom Zespołowi Szkolno- Przedszkolnemu oraz Klubowi Seniora Młodzi Duchem za pomoc w realizacji przedsięwzięcia.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

logo stopka