Przejdź do treści
GMINA LUBAŃ
wersja kontrastowa powiększ czcionkę
bip

Wójt Gminy Lubań – Małgorzata Hercuń-Dąbrowicka zachęca – spisz się w ramach Narodowego Powszechnego Spisu Ludności i Mieszkań

 

Od 1 kwietnia 2021 r. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań.

Wójt Gminy Lubań – Małgorzata Hercuń-Dąbrowicka już dokonała samospisu i zachęca Państwa do wywiązania się z obowiązku spisowego.

Warto przypomnieć, że można to zrobić w następujący sposób:

  • w domu przez internet – https://spis.gov.pl,
  • dzwoniąc na infolinię tel. 22 279 99 99,
  • korzystając ze specjalnie przygotowanego stanowiska do samospisu, który znajduje się w Urzędzie Gminy Lubań,
  • zadzwoni lub przyjdzie do Ciebie rachmistrz. Respondenci, którzy nie będą mogli samodzielnie spisać się poprzez formularz internetowy lub telefoniczne na infolinii spisowej, zostaną spisani przez rachmistrzów telefonicznie lub podczas wywiadu bezpośredniego:

Do realizacji prac spisowych GUS zatrudnił rachmistrzów – pomogą oni spisać się respondentom, którzy nie spisali się dotychczas samodzielnie.

Rachmistrzowie dzwonią z numeru 22 828 88 88 lub z numeru infolinii spisowej tj. 22 279 99 99.

Od 23 czerwca br. rachmistrzowie realizują również wywiady bezpośrednie.

Tożsamość rachmistrza można zweryfikować przez: Specjalnie przygotowaną aplikację dostępną na stronie:  https://rachmistrz.stat.gov.pl/ .

Kontakt z infolinią spisową numerem 22 279 99 99 , wybierz 1 – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań,  a następnie 2 – weryfikacja tożsamości rachmistrza.

Jeśli nie spisałeś się przez Internet lub na infolinii, zadzwoni lub przyjdzie do Ciebie rachmistrz – zgodnie z ustawą nie możesz odmówić przekazania danych rachmistrzowi.

 

logo stopka