Przejdź do treści
GMINA LUBAŃ
wersja kontrastowa powiększ czcionkę
bip

Współczesne sposoby komunikacji

Beneficjenci projektu „Nie liczę godzin i lat – aktywizacja społeczna i kulturalna seniorów z Gminy Lubań”, realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w ramach konkursu Polskich Sieci Elektroenergetycznych „WzMOCnij swoje otoczenie” spotkali się  z młodzieżą.

Spotkania odbyły się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pisarzowicach oraz w Bibliotece Publicznej w Radostowie i dotyczyły współczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych. Uczestnicy wysłuchali prezentacji na temat dawnych i  obecnych sposobów porozumiewania się ludzi.  Niegdyś podstawowym i powszechnym sposobem komunikowania się były listy. Dziś te  możliwości są bardzo rozbudowane, a dzięki rozwojowi współczesnej technologii, komunikowanie z innymi osobami stało się o wiele łatwiejsze.

W trakcie prezentacji  uczniowie mogli zobaczyć jak wyglądały pierwsze telefony, komputery, laptopy, jak bardzo przez ostatnie lata technologia się rozwinęła. Natomiast seniorzy poznali najpopularniejsze komunikatory internetowe oraz media społecznościowe, przekonali się, jak wiele możliwości daje nam Internet.  Z pomocą młodzieży mogli  założyć własne konto na portalu społecznościowym, utworzyć adres e-mail lub wyszukać informacji na stronach lokalnych mediów.

Konkurs „WzMOCnij swoje otoczenie” to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych– krajowego operatora systemu przesyłowego. Jego celem było wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu w gminach, na terenie których jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa. Na terenie gminy Lubań PSE realizują projekty inwestycyjne budowy dwóch linii 400 kV: relacji Mikułowa-Czarna oraz Mikułowa-Świebodzice, które są niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej do odbiorców w południowo-zachodniej Polsce.

logo stopka