Przejdź do treści
GMINA LUBAŃ
wersja kontrastowa powiększ czcionkę
bip

Wyposażenie świetlicy wiejskiej w Mściszowie

Gmina Lubań pozyskała środki z Budżetu Województwa Dolnośląskiego na realizację projektu p.n.: „Wyposażenie świetlicy wiejskiej w Mściszowie”. Wyposażenie świetlicy pozwoli na stworzenie dogodnych warunków dla organizowania się, samorealizacji i poprawy warunków życia na wsi.

Celem projektu jest aktywizacja i integracja mieszkańców Gminy Lubań, zachęcenie do organizowania inicjatyw na rzecz integracji międzypokoleniowej. Stawiamy na podniesienie standardu życia na wsi poprzez wyposażenie świetlicy wiejskiej.

Projekt obejmuje zakup następującego wyposażenia kuchni: kuchnia gazowa, zmywarko wyparzarka uniwersalna, zmiękczacz do wody, szafa chłodnicza, patelnia elektryczna, stół z basenem, bateria z prysznicem sztorcowa, stół z dwoma zlewami, półką i miejscem na zmywarkę, stół przyścienny z blokiem dwóch szuflad, stół przyścienny z drzwiami suwanymi, szafy wiszące, stół centralny, wózek kelnerski 3-półkowy, pojemnik na odpadki, podstawa na kółkach do pojemnika na odpadki, pokrywa uchylna do pojemnika na odpadki, okap przyścienny skośny, warnik do wody, stoły.

Dzięki realizacji zadania powstała baza do organizowania warsztatów kulinarnych, które staną się okazją do kultywowania tradycji, a także rozwoju tożsamości społeczności wiejskiej, udogodniona zostanie możliwość prowadzenia zajęć kulinarnych. Wyposażona świetlica pozwoli na przygotowywanie potraw charakterystycznych dla naszego regionu. Wartość Projektu to: 74 076,75 zł, wartość dofinansowania:  37 038,00 zł.

logo stopka