Przejdź do treści
GMINA LUBAŃ
wersja kontrastowa powiększ czcionkę
bip

Zaproszenie na spotkanie dotyczące form wsparcia małych i dużych podmiotów gospodarczych

Burmistrz Miasta Lubań oraz Prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości S.A.,

zapraszają na spotkanie dotyczące form wsparcia,

małych i dużych podmiotów gospodarczych,

jakie przewiduje ustawa o wspieraniu nowych inwestycji

Jeśli planują Państwo w najbliższym czasie budowę hali produkcyjnej, zakup nowej maszyny czy linii technologicznej, to przy spełnieniu określonych kryteriów, mogą się państwo ubiegać o decyzję o wsparciu, a co za tym idzie o pomoc publiczną. Z tego rodzaju wsparcia skorzystało juk wiele podmiotów, również z terenu powiatu lubańskiego.

Ustawa o wspieraniu nowych inwestycji daje możliwość dokonywania inwestycji objętych pomocą publiczną nie tylko na terenie dawnych stref ekonomicznych, ale także na dowolnie wybranej przez inwestora nieruchomości.

Pomoc publiczna, z której może skorzystać podmiot gospodarczy wynosi od 25 do 45% wydatków inwestycyjnych, w zależności od wielkości firmy. Mały przedsiębiorca przy inwestycji wynoszącej  1 mln PLN, może skorzystać ze zwolnienia z podatku dochodowego w wysokości 450 tys. PLN. Uzyskanie decyzji trwa od dwóch tygodni do miesiąca.

Szczegóły zostaną omówione na spotkaniu, które odbędzie się 30 stycznia (czwartek) 2020 roku o godzinie 11:00, w sali konferencyjnej Galerii Łużyckiej w Lubaniu, Rynek — Sukiennice.

Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie przybycia do 28 stycznia (wtorek) 2020 r., tel. 75 646 44 74, e-mail: promocja@luban.pl 

logo stopka