Przejdź do treści
GMINA LUBAŃ
wersja kontrastowa powiększ czcionkę
bip

Remont drogi dla rolników

Gmina Lubań zakończyła kolejną drogową inwestycję – rolnicy mają do dyspozycji kolejny odcinek nowej drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Radostowie Górnym.

W dniu 30.11.2018 r. Gmina Lubań złożyła wniosek o przyznanie pomocy finansowej na realizację zadania pn.: „Przebudowa drogi do gruntów rolnych – Radostów Górny ” do Inspektora Terenowego w Jeleniej Górze. Po pozytywnej weryfikacji wniosku w dniu 24 czerwca 2019 r. podpisana została umowa przyznania pomocy. Komisyjny odbiór zrealizowanych zadań nastąpił w dniu 02.10.2019r. z udziałem Przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Zadanie zostało wytypowane do realizacji z uwagi na stan istniejącej nawierzchni, który nie pozwalał na bezpieczny przejazd z uwagi na liczne nierówności, dziury, koleiny oraz brak prawidłowego odwodnienia. Zrealizowany zakres robót dotyczy odcinka drogi o długości 693,0 m  zlokalizowanego w Radostowie Górnym, który obejmował kompleksowe wykonanie drogi o pełnej konstrukcji podatnej i półsztywnej z podbudową i z warstwą jezdną asfaltową – mówi Wójt Gminy Lubań – Zbigniew Hercuń.

Wymienione zadanie zostało wykonane dzięki dotacji z budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach środków przeznaczonych na ochronę, rekultywację i poprawę jakości gruntów rolnych. Całkowita wartość zadania wyniosła 438 403,41 zł, udział przyznanej dotacji to 145 530,00 zł  

Zmodernizowane drogi zapewnią bezpieczny i wygodny dojazd do pól, poprawiając warunki pracy rolników w każdych warunkach pogodowych. Wpłyną na lepsze warunki komunikacyjne na terenach wiejskich i ułatwią transport rolniczy.

logo stopka